A A A K K K
людям із порушенням зору
Тячівська консультативна поліклініка
Офіційний сайт Комунального некомерційного підприємства "Тячівська консультативна поліклініка"

Міжнародний День супу (+ 6 секретів вдалого супу)

Дата: 05.04.2022 09:40
Кількість переглядів: 156

Супюшка, зу́па, се́рбанка, се́рбавка — заправна перша страва, яка являє собою переважно м'ясний, рибний або грибний відвар з овочами, крупами тощо. Супи складаються з рідкої частини — основи і щільної частини — гарніру. Супи є стравами, які містять ряд смакових речовин, збуджують апетит і мають велике поживне значення. Вони містять велику кількість рідини і дають 20 % води від добової потреби організму людини. Поживність перших страв обумовлюється наявністю гарніру, а також супроводжуючими супи продуктами — хлібом, сметаною. Супи відрізняються високою поживністю, калорійністю, здатністю збуджувати апетит.

Що може зігріти душу і тіло краще за тарілочку ароматного, гарячого супу? Особливо після напруженого робочого дня.

Дехто вважає, що для того, аби приготувати каструльку цього киплячого блаженства, потрібно бути кваліфікованим кухарем і провести весь день на кухні. Нічого подібного! Завдяки перевіреним порадам і простим рецептам, доступним в Інтернеті, немає причин, чому ви не можете здивувати родину і друзів цим чудовим блюдом, а заодно і відсвяткувати Міжнародний День супу!

Суп зігріває шлунки населення Землі вже протягом майже 9000 років! Батьківщиною супу вважають Стародавній схід, де раніше за інших навчилися робити посуд, що підходив для його приготування. Важко перелічити всі види супів, винайдених за цей час людством. Любителі цієї страви обов’язково назвуть французький буябес, іспанський гаспачо, грузинський харчо, болгарський таратор, холодник, уху, ну і звичайно ж неперевершений український борщ. Особливо витончені цінителі згадають японський рамен та китайський даньхуатан. Легкі або наваристі, прості в приготуванні або складні, м’ясні або вегетаріанські, з картоплі, локшини, рису або водоростей - всі вони зробили свій внесок у благородну справу громадського харчування та гідні того, щоб їм присвятили окремий день. Що і було зроблено.

Міжнародний День супу відзначають щорічно 5 квітня. І не якого-небудь там нудного супу з пакетика або банки. Тільки свіжого, легкого, домашнього супу! Саме такий варіант найсмачніший, найароматніший та найкорисніший. Основа здорового харчування і головна рекомендація дієтологів для людей з різними шлунково-кишковими захворюваннями, тих, що стежать за калорійністю їжі і всіх, кому небайдуже власне здоров’я і самопочуття.

Нагадаємо, що в січні американці за традицією відзначають свій Національний місяць супу, а 4 лютого в Сполучених Штатах Америки також відзначається Національний день домашнього супу.

Що ж, День супу – це відмінний привід... зварити суп. Якщо ви так і робите кожного дня, киньте виклик монотонності, спробуйте новий, незвичний рецепт і запросіть друзів покуштувати та оцінити ваш шедевр. Або зберіть друзів і влаштуйте конкурс на кращий суп. Якщо ж область кулінарії для вас "терра инкогіта", використайте цей день в якості мотивації щоб спробувати в житті щось нове. Щоб результат докладених зусиль вас не розчарував, зверніть увагу на кілька загальних рекомендацій з приготування супу. (Можливо, деякі з цих порад здадуться цікавими і більш досвідченим кулінарам).


6 секретів вдалого супу

1.Почніть з хорошого бульйону

Навіть не думайте кидати до каструлі з водою все, що під руку потрапить. Ключ до отримання дійсно гарного супу - міцний, натуральний бульон. Створіть хорошу основу для супу, будь то курка, яловичина, риба або овочевий бульйон, а потім додавайте всі інші продукти.

2.Використовуйте курячі крильця

Щоб приготувати гідний захоплення курячий суп, потрібно більше, ніж просто зварити курку в невеликій кількості води. Для хорошого курячого бульйону вам буде потрібно багато курячих кісток, бо саме вони надають бульйону характерного смаку. Найкраще для цього взяти курячі крильця, де кісточок цілком достатньо. Розріжте крильця на шматочки, щоб вони краще віддали смак і аромат при варінні.

3.Свіжість - перш за все

Намагайтесь не класти в свої супи консервовані овочі. Найкраще підійдуть свіжозібрані. Але, якщо не сезон, віддайте перевагу замороженим. Вони додадуть аромату вашої страви нотки весняної свіжості. Їх, до речі, можна самому заготовити влітку і восени.

4.Додавайте зелень в останній момент

Нікому не подобаються зів’ялі трави, які випаровуються в небуття, як тільки ви підносите ложку до рота. У супі, частіше за все, ви хочете, щоб трави надавали страві яскравості і свіжісті, чого не трапиться, якщо ви їх переварите. Тому, якщо ви хочете, щоб ваш суп був по-справжньому ароматним, додайте зелень в останній момент.

5.Терпіння - перш за все

Хороші речі дійсно трапляються з тими, хто вміє чекати, особливо коли мова йде про кулінарію. Велика частина успіху при варінні супу - це терпіння. Зачекайте, поки всі інгредієнти добре уваряться на повільному вогні.

6.Супи смачніші після «відпочинку»

Поставте каструлю з супом до холодильника на кілька годин, щоб всі смаки змішалися. Після того, як він постояв трохи, ви можете його знову розігріти і приступати до трапези. Обіцяємо, що це того варто.


Смачного і будьте здорові!


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування