A A A K K K
людям із порушенням зору
Тячівська консультативна поліклініка
Офіційний сайт Комунального некомерційного підприємства "Тячівська консультативна поліклініка"

Міжнародний день по викоріненню акушерських свищів

Дата: 23.05.2020 17:38
Кількість переглядів: 811

Акушерська фістула - одна з найбільш серйозних і трагічних травм, які можуть статися під час пологів.

Фістула (акушерський свищ) утворюється, головним чином, у жінок, що живуть в злиднях і в культурних умовах, де статус жінки і її самооцінка можуть майже повністю залежати від її заміжжя і здатності мати дітей. Акушерська фістула існує досі, тому що системи охорони здоров’я деяких країн не в змозі забезпечити доступну та якісну охорону материнства, включаючи планування сім’ї, кваліфіковане породілля, основні види та всебічні екстрені види акушерської допомоги, а також доступне за вартістю лікування фістули.

Акушерська фістула виліковна - їй можна запобігти в значних масштабах наступним шляхом: відстрочка першої вагітності; припинення шкідливих видів традиційних практик; забезпечення своєчасного доступу до акушерської допомоги.

Щорічно від 50 000 до 100 000 жінок у світі захворюють акушерською фістулою - отвори, що утворюється в родових шляхах між родовим каналом і сечовим міхуром або прямою кишкою. Отримання акушерської фістули прямо пов’язане з однією з основних причин материнської смертності - ускладнених пологів.

Жінки, що мають акушерську фістулу, страждають від постійного нетримання, сорому, соціальної ізоляції і проблем зі здоров’ям, іноді це призводить до смерті. За оцінками ВООЗ, понад два мільйони молодих жінок в Азії і Африці на південь від Сахари живуть з акушерською фістулою без будь-якого лікування.

У 5% випадків народження живих дітей утворюється акушерська фістула, яка є причиною 8% всіх випадків смерті матерів. Це одна з чотирьох основних причин материнської смертності та захворюваня. Пацієнтам з неускладненою фістулою можна робити просту хірургічну операцію з усунення отвора в їх сечовому міхурі або прямій кишці. Завдяки такому лікуванню можна вилікувати до 90% пацієнтів з акушерської фістули.

Міжнародна кампанія протидії цій хворобі, розпочата UNFPA і партнерами в 2003 році. Тепер представлена в 50 країнах Африки, Азії та арабського регіону.

У своїй резолюції A/RES/67/147 Генеральна Асамблея ООН закликає міжнародну спільноту відзначати 23 травня, як Міжнародний день по викоріненню акушерських свищів і надалі щорічно використовувати цю подію для значного підвищення рівня інформованості та активізації дій по припиненню акушерських свищів.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування